Závada při řazení

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
orlík7
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 02, 2012 16:56

Závada při řazení

Příspěvek od orlík7 »

Zdravím, jsem od 1/2012 majitelem ORLANDA 1.8, 5 rychlostní manuální převodovka. V současné době mám najeto 7500 KM. DO 5000 řazení zpátečky bez problémů a nyní se občas stává, že řazení jde přes zuby. V manuálu jsem se nedočetl, zda je zpátečka synchronizovaná, či nikoliv. Chtěl jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost podobného rázu. V servise totiž tvrdí, že to bude normální. Jinak jsem zatím s vozidlem spokojen. Kombinovaná spotřeba 7.8 l.
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Závada při řazení

Příspěvek od smire666 »

Tak v múdrej knižke sa akurát píše, že pred zaradením spiatočky má byť auto v kľude ( stáť ) a ak sa vyskytne problém pri jej zaradení, má sa na neutráli prešliapnuť spojka a potom zaradiť. Z toho mi vychádza, že najlepšie zaradíš spiatočku pri prevodovke roztočenej na voľnobehu, samo že s naštartovaným motorom :mrgreen: Mne zachrapčala akurát keď som sa ju ( spiatočku ) tam snažil dostať aj napriek tomu, že auto sa ešte pohybovalo ( aj keď ani nie krokom; teraz je jedno či dopredu alebo dozadu )...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Závada při řazení

Příspěvek od vasek »

Zpátečka není synchronizovaná u žádného auta a to, co popisuješ je normální. Občas se to prostě stane, že rychlost nejde zařadit, stačí znova vymáčknout spojku :lol:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Závada při řazení

Příspěvek od slaza »

Se zařazením zpátečky jsou vždycky větší problémy jak s řazením vpřed. Závisí to asi na víc faktorech. Já myslím, že je to i tím kroužkem, nikdy jsem ho neměl a má s tím také problémy. Co mi ale při řazení vadí, že nejde zařadit vyšší stupeň, když to vytočím do otáček a nezáleží na stupni. U dřívějších aut jsem tyto problémy neměl. Myslím, že je horší ten synchron. Tak jsem přestal závodit a problémy nejsou.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Závada při řazení

Příspěvek od smire666 »

Raz sa mi stalo, že som "chrčal" z 1 do 2 ale to bol extrém... Buď som tú prevodovku posral alebo ju to naučil, odvtedy to nerobí. Fakt ale je, že už s fofrpákou z tej 1 tak rýchlo do 2 nejdem, dám jej chvíľu na spamätanie sa. Bez škrkotu -i Ostatné kvalty no problem 8)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Závada při řazení

Příspěvek od Poky Ul »

Mně se to stalo už taky párkrát :( tipl bych to že jsem tu spátečku nedotáhl až do konce nebo málo sešlápl spojku .Už si dávám pozor -i
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Závada při řazení

Příspěvek od luke1 »

Taky mivam problem zaradit zpatecku, ale vzdy je to proto, ze je auto v pohybu :) A jednotlive stupne mi taky nejdou hrkat tak rychle a hladce jako u fabky... :( Ale zadna tragedie to neni, da se na to zvyknout..
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Závada při řazení

Příspěvek od slaza »

Asi tak!
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
wsskAT
Příspěvky: 136
Registrován: stř črc 17, 2013 14:31

Re: Závada při řazení

Příspěvek od wsskAT »

caute
mam tedka najeto 30.000 km (disel) a poslednich par setm km pri razeni 3. a 4. stupne mi slysim takovy divny zvuk, ktery se nepravidelne ozve. Jakoby neco slo pres zuby nebo spojka spatne dosedla. Je to ak 1-2 sekundy a pak to zmizne. Mate to nekdo nebo co by to mohlo byt?
dik
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“