ZÁSUVKA 12V

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od slaza »

Asi mi nikdo neporadí, ale kdyby přece, nefunguje mi přední ze tří 12V zásuvek. Zjistil jsem to, když jsem zkoušel umístění GPS navigace. Každá zásuvka má vlastní pojistku, všechny jsou evidentně v pořádku. Určitě to bude nějaká blbost (vypadlý kontakt či co), ale neumím se podívat do panelu pod zásuvku. Umíte to někdo? Jinak to hážu v pondělí do servisu, snad to do pátku opraví.
Jinak jsem zjistil, že nejvhodnější místo na GPS je v tom trojúhelníkovém okýnku (vlevo i vpravo, vpravo asi lepší). Nevadí to ve výhledu a stejně to mluví, člověk se na to nemusí dívat. Akorát kabel dosáhne jen k té přední zásuvce.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od Vypravca »

Ta zasuvka nefunguje ani ked mas zapnuty klucik?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od slaza »

U Kalose jde zásuvka jenom, když je otočený klíček. Nenapadlo mně, že to jde i bez klíčku. Ale možná je v tom nějaký fígl.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od johnlord »

Zásuvka ve středovém panelu a v zadu u nohou funguje pouze se zapnuým klíčem. Zásuvka co je v kufru funguj vždy. 8)
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od ReWegar »

Co je celkem k pochopeni. Vepredu je potrebujes pouze pokud nekam jedes a v zadu muzes mit chladnicku a ta by rada proud i kdyz zrovna nejdes :PP:
Obrázek
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od slaza »

Fajn díky, ale co mám teda vyzkoušet, aby fungovala, toto jsem všechno věděl.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od ReWegar »

Mam pocit ze hlavni pojistkova skrin je primo u motoru tak podle manualu zkus vymenit pojistku toho zapalovace?
Obrázek
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od ReWegar »

Tak sem se ted koukal a pojistka pro zapalovac je v te druhe pojistkove skrini za uloznou schrankou v levo od volantu.
zde na strane 229 je navod jak se k tomu dostat. vcetne cisla umisteni te pojistky (6)

http://www.chevrolet.cz/images/pdf/manu ... _cz_cs.pdf
Obrázek
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od hoza »

ReWegar píše:Mam pocit ze hlavni pojistkova skrin je primo u motoru tak podle manualu zkus vymenit pojistku toho zapalovace?

Pojistková skříň pro interier je vlevo pod volantem leze se tam přes vyklápěcí přihrádku která se lehce vyklapne a je to. Pak stačí vytáhnout 20A pojistku číslo 6 a pokud je vpořádku tak nezbývá než zvolit servis. Rozdělávat palubovku nebo kontrolovat zapojení pojistkové skříně v záruce nedoporučuju. Nebo má někdo jiný návrh jestli by stím neměla ještě třeba nějaká nadřazená pojistka či něco podobného něco společného?
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od slaza »

Všechno už jsme vyzkoušeli. Já myslím, že je asi vypadlý kabel za tou zásuvkou, ale neumím se k němu dostat. Zdá se mi, že někdo ten panel už rozdělával, ale neumím to najít. Nechci to zbytečně zk...., ale zrovna se mi nehodí jezdit do servisu. Tak to zkouším, jestli někdo netuší, všechny logické kontroly už máme. Dokonce už i prodlužovačku, při nejhorším půjdu z druhé zásuvky, ale nemám rád zbytečné dráty.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od slaza »

TAK JSEM TO ODHALIL. PROTOŽE MĚ DĚLALI MULTLOCK, BYL TROCHU ODCHLÍPNUTÝ BOČNÍ KRYT U TÉ SPODNÍ PALUBKY. ZABRAL JSEM A ONO TO POVOLILO. DOSTAL JSEM SE TAK ZE DRUHÉ STRANY K ZÁSUVCE A ZJISTIL, ŽE DO NÍ NIC NEVEDE. ŽE BY ZAPOMNĚLI NA KABEL SE MI NEZDÁLO. PO CHVÍLI JSEM OBJEVIL BEZPRIZORNÍ KONEKTOR A ZÁHADA BYLA VYSVĚTLENA. ASI TO MĚLI ODDĚLÁNO PŘI MOTÁŽI MULTLOCKU A PROSTĚ TO ZAPOMNĚLI VRÁTIT. UDĚLAL JSEM PÁR SNÍMKŮ, ALE CELÝ KRYT TUNELU JSEM NEMĚL ODDĚLANÝ, PROTOŽE TO NEBYLO ZAPOTŘEBÍ, TAK NEVÍM, JAK JE TO UCHYCENO V MÍSTĚ POD VSTUPEM PRO CD, ALE PAK BY SE MUSELA ODDĚLAT I ŠALTRPÁKA, KTERÁ TO OMEZUJE. ODMONTOVÁVAT OD SPOLUJEZDCE, JE TAM VÍC MÍSTA A ZÁPADKA NA KONEKTORU JE NATOČENA TÍM SMĚREM ŠIKMO NAHORU. OTVOR JE NA 2. FOTCE PĚKNĚ VIDĚT
POKUD TO CHCE TAKY NĚKDO ZKOUŠET, JDE TO DOST ZTUHA, ALE ÚCHYTKY JSOU FESTOVNÍ, MYSLÍM, ŽE SE NEULOMÍ (OPAK U KRYTEK OSVĚTLENÍ)
Přílohy
KDYŽ JSEM ZABRAL, PĚKNĚ SE TO ODCHLÍPLO, ALE NEJDŘÍV TO JDE DOLE, NAHOŘE U CD TO BUDE TĚŽŠÍ - NEZKOUŠEL JSEM
KDYŽ JSEM ZABRAL, PĚKNĚ SE TO ODCHLÍPLO, ALE NEJDŘÍV TO JDE DOLE, NAHOŘE U CD TO BUDE TĚŽŠÍ - NEZKOUŠEL JSEM
P1.jpg (44.36 KiB) Zobrazeno 4575 x
ZÁSUVKA BEZ PŘÍVODU?! ŠROUBY JSOU OD LEMU ŠALTRPÁKY. JE VIDĚT OTVOR PRO ZÁPADKU
ZÁSUVKA BEZ PŘÍVODU?! ŠROUBY JSOU OD LEMU ŠALTRPÁKY. JE VIDĚT OTVOR PRO ZÁPADKU
P2.jpg (36.59 KiB) Zobrazeno 4575 x
BEZPRIZORNÍ KONEKTOR, Z BOKU MÁ 1 ZÁPADKU, KTERÁ SE MUSÍ ZATLAČIT PŘI ODPOJOVÁNÍ OD ZÁSUVKY
BEZPRIZORNÍ KONEKTOR, Z BOKU MÁ 1 ZÁPADKU, KTERÁ SE MUSÍ ZATLAČIT PŘI ODPOJOVÁNÍ OD ZÁSUVKY
p3.jpg (31.87 KiB) Zobrazeno 4575 x
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od ReWegar »

Sikula tak, nakonec si mel pravdu :) -i

PS: docela by me zajimalo co by si za to rekl servis :D
500 za diagnostiku :) 500 za zapocatou hodinu mechanika a pak vymena zapalovace 1500 :D
Jen spekulace
Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od smire666 »

Inak, tie skrutky rámik šaltpáky nedržia, zhora to ide vyšklbnúť ( strana vpredu pri 1,3,5, vzadu je to zasunuté pod ten dekel ), mal som to totiž už vonku. Podliepal som rámik páskou, aby nevŕzgal :roll:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od slaza »

Já vím, že jsem neobjevil Ameriku, ale chtěl jsem pomoct, kdyby to chtěl někdo zkoušet. Je dobře, když mně někdo doplní. Co se týče servisu, předpokládám, že by to byla záruka, navíc si myslím na 99% že to byla jejich chyba. Ale pokud nic horšího, život jde dál. Spíš mně vždycky potěší, když zjistím, že každý detail je promyšlený, když si vzpomenu na připojení zásuvky u předchozích aut.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: ZÁSUVKA 12V

Příspěvek od smire666 »

Jasné, ja len na margo veci :PP: :PP: :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“