Kamera do auta-pořizuju Orlando

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Hamin »

Zdravím,
Mám otázečku,máte někdo zkušenosti s kamerou do auta?Zítra si jdu pro Orla a chtěl bych si ji do něj pořídit.Jde mi o to,aby kamera uměla pořídit i delší záznam než 2,5,15,30 minut.Třeba i 6h nebo tak nějak.Záleží jen na kartě?Prosím poraďte nějakou dobrou a cenově přijatelnou .díky :lol:
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Jožan »

Mrkni na http://www.dealextreme.com ,koupil jsem tam tu za 13 dolarů i s poštovným a super.Chce to k tomu aspoň 4-8GB kartu.Nahrává pěkně i se zvukem,používám na motorce.Ale jsou tam lepší,ale DPH se neplatí do 25 dolarů.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Hamin »

Jožan píše:Mrkni na http://www.dealextreme.com ,koupil jsem tam tu za 13 dolarů i s poštovným a super.Chce to k tomu aspoň 4-8GB kartu.Nahrává pěkně i se zvukem,používám na motorce.Ale jsou tam lepší,ale DPH se neplatí do 25 dolarů.



A něco v čechách by nebylo? :D přeci jen případná reklamace by byla asi trochu složitá :roll: Už se sem podívalo 30 lidí a příspěvek jen jeden.sakra lidi,poraďte :lol: :PP:
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od ppp »

v cechach bude vseto predrazene a bude to aj tak to iste ako v cinskych eshopoch. Ale ak chces kameru, ktora zaznamena aj ECV (po starom SPZ) a nie len ze sa ti pred auto vrutil kamion, tak to budes musiet prihodit, pretoze take zacinaju na 90 a viac dolaroch. Problem je len v tom, ze je kopu smejdov s rozlisenim 640x480, ktore tiez stoja vela penazi. A hlavne sa vyhni lacnym kameram s akoze vysokym rozlisenim, pretoze tie rozliseni elen extrapoluju, a vlasten len tym zasieraju pamatove medium, takze pri rovnako kvalitnom obraze potrebuju 4x viac miesta a na 1GB sa vojde len cca 10minut. Idealna je kamera, ktore zaznamenava video v mpeg4 alebo h264, pretoze 99% lacnych (ale aj drahych) smejdov pozna len mjpeg a ten zabera kopu miesta a navyse sa na to neda pozerat.
A DX, ktore tu spomenul Jozan nie je prave z najlacnejsich ani najrychlejsich, su len asi najviac vyuzivani a maju navacsiu ponuku blbosti.
Pozeram ze kameru, ktoru som si volakedy chel kupit so skustocne fullhd a mp4 formatom ukladania uz nemaju, ale aspon ako priklad uvadzam, comu sa treba vyhnut:
http://www.chinavasion.com/hd-camcorders/cvlldc35/
format je motion jpeg, co je otras a strasne to zabera miesto, a extrapolovany obraz zabera miesto X krat viac.

A ak ti ide o zaruku, tak tu si musis priplatit, takze aj smejdik pod 50eur asi tazko.
A s tym dph pri dovoze z ciny, je to asi tak, ze kym je balik lahky, maly tak sa pravdepodobne cez colnicu presmykne bez povsimnutia. Hlavne jeho obsah nesmie vyzerat draho. Pri mnozstve zaiselok zo zahranicia sa nemozu venovat kazdej osobitne. Kolegovi presiel bez povsimnutia aj cely vrtulnik, ktory uz mal celkom slusne rozmery krabice, druhemu uz ale nie :).
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Jožan »

Ta moje za těch 13 dolců nahrává v AVI,rozlišení 720x480 VGA,rychlost 30 fps.Zhruba 12 min zabere 500MB,tudíž při 8GB mini SD je to 2,5 hodin nahrávání.Maximum 16 GB SDmini.Kvalita je fakt dobrá.Reklamačku za 200,-Kč neřeším,stejně se tam nemá co podělat.
Nevím jak to máte na Slovači,ale u nás jdou po všech balíkách,něco jsem se z USA a Hongkongu natahal.Pokud to bude malý balík a tam napsaný třeba Gift(dárek) a oni to prosvítěj a nebude se jim to zdát,tak musíte poslat na hlavní celní ůřad v Praze kopii platby z Paypal nebo kreditky.Zkoušel jsem to už posílat do Německa a odtamtud už Deutsche post a stejně jsem je neošálil.Tak asi tak.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od ppp »

Avi je len pripona a pripadne sposob ulozenia datovych struktur ale sposob komprimcie je dolezity a to pri 13dolarovom bude na 99% motion jpeg, preto ti to tak zerie kartu. Keby si mal nieco s h264 tak na 1GB sa pri tom rozliseni vojde snad aj hodina. Kvalita je dobra kym neuvidis lepsiu. Znacku na aute neuvidis kym sa nan nelepis ako zuvacka na tenisku.
Suhlasim s tym, ze baliky kontroluju ale obalky len minimalne. Na drogy maju havkov a zvysok hladaju podla mna podla hmotnosti a velkosti. Idu hlavne po znamych veciach, ktorych cenu poznaju. Ved si vezmite ze im prejdu denne stovky mozno tisicky obalok, takze najprv pojdu po balikoch, ktorych postovne bolo vacsie, a len ked im ostane cas tak budu pozerat obalky. A vacsina drobnosti ide len lacnymi obalkami. A pidi kamerka aj ked bude stat 200dolarov pojde lacnou obalkou, takze najma pred sviatkami je mala sanca ze ich bude zaujimat obsah. Napriklad taka gps navigacia za 200dolarov prejde v pohode, pretoz pojde len v obycajnej obalke. Ale ak si ju date poslat v poistenej obalke tak mate 99% sancu ze bude zdanena.
Hanbim sa to povedat, ale tiez som uz par (desiatok) obalok z hk, ciny singapuru a bohvieodkial dostal a ani raz som nemal nic zdanene, len ked som si objednal vacsi balik a slo to dhl, tak to slo normalka cez colne vybavovanie, ale s tym som ratal.
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Jožan »

Ale to se tady bavíme o kameře za 200,- která má všelijaké úchyty,dá se nabíjet přes USB a kvalita velice dobrá!!
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
AlesBernat
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 08, 2015 21:48

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od AlesBernat »

Ahoj, mam kameru do auta od lamax a jsem s ni velice spokojeny .) podle me se nevyplati na kamere setrit..
Eleonora3
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 24, 2015 17:53

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Eleonora3 »

Tak kamera za 3000 je luxus cena :) takovou podle me nikdo nesezene. v takove cenove kategorii !
Eleonora3
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 24, 2015 17:53

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Eleonora3 »

A zadny problem nic se s ni zatim nestalo ?
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od ReWegar »

Já nedávno koupil mini kameru primo ID čínského vyrobce za 99$. Je super mala, na 2 karty po 128gb, rozlišení fullhd, záznam ma velice slušné. Dobre recenze. Ciny se nebojím nskupuju tam furt něco, třeba i couvaci kamerubdo osvetleni SPZ atd a zatím spokojen. Brzo dam info do svého vlákna.
Obrázek
Uživatelský avatar
ferry
Příspěvky: 276
Registrován: úte kvě 15, 2012 06:07
Bydliště: Liberec

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od ferry »

Já pořídil taky v Číně a zatím spokojenost, kvalita záznamu je vzhledem k pořizovací ceně skvělá
K6000 Car Camera Novatek
Chevrolet Cruze 1.6 LT+ Black Carbon Flash
Obrázek
AlesBernat
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 08, 2015 21:48

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od AlesBernat »

Ne vubec, vse je super slape jak ma :)
Eleonora3
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 24, 2015 17:53

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od Eleonora3 »

Tak to je super alesi.. z ciny bych si tyhle produkty nekupoval moc tomu neverim !
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Kamera do auta-pořizuju Orlando

Příspěvek od TIBI77 »

Mam tiez kameru s Ciny a pohoda.
Bola lacna a ma chip Novatek(ambarella je tiez Ok,akurat drahsia).
Da sa zohnat aj na ne novsie firmware.
2.0 VCDI LT+ 2013
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“