Mizí chladící kapalina

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
saxin
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 21, 2013 14:31
Bydliště: Loštice

Mizí chladící kapalina

Příspěvek od saxin »

Ahoj dnes jsem začal měnit pravý kulák řízení a viděl jsem dole kapalinu,otevřu kapotu a koukám že je nádržka chladící kapaliny prázdná a pod ní je mokro.
Nevíte na co mrknou jako první?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od Kristian_PM »

Podľa mňa pozrieť samotnú nádržku, spoje a predovšetkým tesnosť sacieho potrubia vľavo na hlave, v miestach nad alternátorom (viď foto). A samozrejme dúfať, že nie je prerazené tesnenie pod hlavou a nie sú tlaky v chladiacom obehu :?
Přílohy
IMG_6268.JPG
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Uživatelský avatar
saxin
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 21, 2013 14:31
Bydliště: Loštice

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od saxin »

Ahoj tak jsem vysledoval že voda mizí jen někdy a to víčkem nádržky.
Je pod ní mokro a při otevření teče ze závitu voda.
Propláchl jsem systém čistou vodou (byla tam rezavá srač*a) ale dělá to dál.
Nevíte čím to může být že voda teče víčkem? a přitom teplota motoru je normální.
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od Ondrapb »

A emulze v oleji není? Co hadice? Nejsou tvrdý jak kamen?
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od Richard »

Může to být tím víčkem, to se stará o přetlak v systému aby se vody nevařila, může být blbý těsnění ve víčku a může to tím mizet - není přetlak voda se vaří při 100°C a tak ti bubliny páry můžou nějakou vodu vyházet ven ( hlavně při delší jízdě třeba po dálnici) kdy si motor noedpočine a je furt v tahu. Na okreskách to naopak dělat nemusí, chvíli se jede, chvíli se plachtí atd....
Tím víčkem bych asi začal není to drahý a po výměně uvidíš. Samo při ohřátí musí hadice jakoby ztvrdnout - ohřátím se zvětší objem kapaliny a i tlak. Hlavně tam nenechávej vodu, už mrzne ! Dej tam nějakou zelenou nemrznoucí kapalinu- koncentrát, klidně tu nejlevnější. Bacha někdy je levnější kapalina, která je už naředěná na cca -30 tu nebrat v podstatě si koupíš 1/2 kapaliny a 1/2 vody ;)
Hlavně do systému nedávej nic na utěsňování , akorát zasereš chladič a výměník topení.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od kity »

Ahoj,

mne chadiaca kvapalina pomaly mizla(kvapkala) nad zotrvačníkom na bloku motora...
Viď obrázok.
Photo01.jpg
S pozdravom,
Kity.
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od kity »

Ahoj,

teraz som zistil že mi tečie/kvapká tiež tu - pri uchytení kolena rozvodu vody k bloku motora...
:(
Přílohy
Koleno_rozvodu_vody.JPG
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Žeryk
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 07, 2016 11:16

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od Žeryk »

Jen pro zasmání :D
Po výměně čidel teploty vody jsem pozapomněl na to že u těch čidel jsem musel sponu hadice posunout(vlastně jsem jí vysunul až za trubku) a nedal jsem jí zpět.
To bylo podivu, kudy a kde se mi ztrácí chladící kapalina :D
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od kity »

:D :D :D,

Matizkári, skoro všetky tesnenia chladenia motora sú od výroby papierové.
Predáva sa sada tesnení na generálku motora ( napr. na http://www.carmax.sk ) a tie už nie sú papierové.
Vážne vám doporučujem vymeniť ich všetky.
Najkritickejšie je to gumové tesnenie vedľa sacieho potrubia vľavo (z pohľadu od motora) na hlave motora (viď obrázok od Kristian_PM).

-i
S pozdravom,
Kity.
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Mizí chladící kapalina

Příspěvek od misojogi »

ja som vymenil chladiacu kvapalinu ako mi radil Kitty a pohoda
preplachol som motor nalievanim vody do nadrzky pri uvolnenej spodnej hadici a pustenom motore (treba rychlo nalievat najlepsie hadicou) a to dovtedy kym nezacne tiect len cista voda
potom som dolial zltu kvapalinu G11 z Kauflandu (ma schopnost zacelit mensie netesnosti)
potom som chvilu jazdil a musel doliat ete asi liter vody a nasledne uz voda v nadrzke neklesala a system sa zastabilizoval
Trocha spiny sa este uvolnilo takze este na jar vymenim a preplachnem vsetko a malo by to byt eje nuno

preplachovat mozno aj nalievanim vody z plastovych flias ale treba to robit rychlo a nie prilis dlho aby sa motor nepriehrial (nechat potom aspon pol hodinku vychladnut) ide o to aby nepraskla hlava lebo obtekanie vody pri rucnom dolievani nie je idealne
cize nalejeme cca 10 litrov a potom nechame chladnut asi pol hodiny minimalne
40 litrov celkove by malo stacit na dokonale preplachnutie celeho systemu
(otvorime kurenie naplno aby sa preplachol aj radiator kurenia)

Inak pozor predny chladic NESMIEME cistit WAPkou, prave som videl jeden ktory bol uplne zniceny
treba vysat vysavacom a pripadne postriekat normalnou hadicou, ale nie tlakovou vodou lebo lamely su velmi jemne a uplne sa znicia silnym prudom tlakovej vody
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“