Matiz - kontrola kontrolek

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Notorik
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 08, 2016 12:04

Matiz - kontrola kontrolek

Příspěvek od Notorik »

Zravím, koupil jsem Daewoo Matiz, 0.8, r.v. 2003, vše se zdálo v pohodě. Později jsem zkusil tu domácí diagnostiku ELM 327. Na diagnostice vy vyskočily 3 chyby v souvislosti s funkcí katalyzátoru. Kontrolka motoru však nesvítí. Taky jsem si všiml, že se mi při startování ta kontrolka ani na chvíli nerozsvítí. Takže jsem se pokusil přístrojovou desku vytáhnout a zkontrolovat onu kontrolku, ale zasekl jsem se. Plastový kryt jsem v podě sundal, odšrouboval jsem i ty čtyři šroubky, co drží tu desku, ale deska tam vzadu ještě na něčem drží, nemůžu ji ani povytáhnout, abych se dostal k zadní části. Nechtěl jsem to rvát násilím a nevím, jak dál. Může mi někdo poradit? Díky. Jsem ten typický blbec, co koupí první naleštěné auto, které vidí, protože tomu nerozumí a pak se diví. A pak je otázka, jestli se kontrolka skutečně jen vypálila nebo je odpojena účelově, páč při prodeji to není žádoucí a výměna katalyzátoru není zrovna nejlevnější... Díky.

Našel jsem tu jen: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=22301, ale nechápu to. Kde je lanko tachometru, resp. jak se k němu dostanu?
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „MATIZ“