dutiny, spodek

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Modrej
Příspěvky: 12
Registrován: ned led 07, 2007 23:35

dutiny, spodek

Příspěvek od Modrej »

ahoj pročetl jsem (snad) celé fóorum a nenašel jsem
potřebuji nastříkat spodek a dutiny poradíte čím nejlépe a kde jsou otvory případně kam nějaké ještě vyvrtat, prostě kam všude to něco natlačit. Uvítám každou radu, foto napoví :-) dík moc Modrej
Modrý Matýsek 0,8 r.v. 7 / 1999, základní výbava, najeto: kousek přes 100 000 km, spotřeba cca 6l
Reklama
 

Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Jarda. »

Ahoj.
Loni jsem si nechal vystříkat dutiny (Matiz), cena byla celkem slušná-1300Kč.
Já osobně doporučuji nechat to odborníkům, jinak otvorů je tam moře.
Jarda-Loštice
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Vazoun »

Jarda. píše:Ahoj.
Loni jsem si nechal vystříkat dutiny (Matiz), cena byla celkem slušná-1300Kč.
Já osobně doporučuji nechat to odborníkům, jinak otvorů je tam moře.
Jarda-Loštice
----------------------
Zdravim, také jsem si nechal vystříkat dutiny a ošetřit celý spodek Matíze před několika roky u odborníků , kteří jsou na to vybavení a mají čím ... dodnes při kontrole spodku vše OK.
Vím ,že jsem neporadil ale tak to je :o) čau " Vazoun " :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Rado77 »

Chlapi - mna by zaujimalo, ci ma nastrek dutin pozitivny vplyv na znizenie hlucnosti? Na MeganeII si to dal chalanisko urobit, a ze to dost pomohlo.... Takze ak to bude pomahat aj u Matizka, tak to potom zrejme pomoze proti hluku na kazdom aute...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Jarda. »

U Matize není co odhlučňovat, když potřebuji slyšet motor, musím otevřít kapotu.
Jarda-Loštice
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Vazoun »

Jarda. píše:U Matize není co odhlučňovat, když potřebuji slyšet motor, musím otevřít kapotu.
Jarda-Loštice
-----------------
A máš to :lol: kolegáčik " Rado77 " :lol: ahoj " Vazoun " :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Rado77 »

ok :D
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Modrej
Příspěvky: 12
Registrován: ned led 07, 2007 23:35

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Modrej »

děkuji
otvorů mraky nerad bych na nějaký zapomněl, a nikdo nenapsal čím to dělal, případně čím mu to stříkali odborníci
může li někdo upřesnit
Modrý Matýsek 0,8 r.v. 7 / 1999, základní výbava, najeto: kousek přes 100 000 km, spotřeba cca 6l
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Vazoun »

Modrej píše:děkuji
otvorů mraky nerad bych na nějaký zapomněl, a nikdo nenapsal čím to dělal, případně čím mu to stříkali odborníci
může li někdo upřesnit
---------------------------------
Zdravim nováčka " Modrýho " a sděluji : ošetření dutin a spodku mého Matize bylo provedeno - Tlumex plast 5kg za 589.-Kč a HR standart za 611.-Kč toliko co je mi známo z faktury :o) čau " Vazoun " :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Rado77 »

Ale stale neviem ci to znizilo aj hlucnost ?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Vazoun »

Rado77 píše:Ale stale neviem ci to znizilo aj hlucnost ?
-----------------
Prominˇkolego " Rado77 " :o) úplně jsem na to zapoměl ... :o) ale , až na fest -P zašpiněné prahy,blatníky,kapotu zevnitř ,dveře jak přední tak zadní , okolo světlometů a kolem kdejakého otvoru od kade to svinstvo vytékalo :o) jsem nedoznal nějakého rozdílu v hlučnosti :o) toliko můj poznatek a čistil jsem to celý týden :lol: ahoj " Vazoun " :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Rado77 »

Cau Vazoune - diki za info ;) Ja som predpokladal ze to streknu za horuca nejakou smolovinou, ktora proste zatuhne alebo tak. Ale asi sa tu bavime o dvoch veciach - vseobecne - nastrek dutin proti korozii - ten sa robi len roztokom, ktory vytecie, takze len povrchovo zaposobi ako voda. Kdezto nastrek dutin tlmiaci - to je druha vec, a kedze Tebe pouzili Tlumex, tak som predpokladal ye pojde o nejaku smolovinu, ktora uplne upcha vsetky dutiny a vytvori nejaky 2mm film na celom podvozku.
Jarda - :) Nemozem suhlasit s tym ze na Matizkovi neni co odhlucnovat :D Sam som ho odhlucnil svojpomocne az-az....ale ak sa bavime o volnobehu - tak ano, na volnobehu by nemalo byt nic pocut - v zasade nebolo nic pocut ked som ho kupil v roku 99. V roku 2008 ked som ho predaval uz na volnobehu bolo v interieri pocut (a to aj po odhlucneni), ale faktom je ze na tom aute nebolo nic menene (origo silentbloky, tlmice atd...), zaroven aj tie tesnenia okolo okien sa trochu zmrstili....no proste uz to nebolo ono. Vela hlukov bolo aj aerodynamickych pocas jazdy dialnicou, kde dost pomohlo vyplnenie dveri - a prave tu som ocakaval ze nastrek podvozku gumovitou hmotou by mohlo dost pomoct...

Vsetci - ale odpoved uz poznam a to je hlavne - a to je ta ze nie na kazdom aute pomoze nastrek spodku auta proti hluku. Takze este raz diki za info hosi ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Jarda. »

Ahoj.
Dutiny mám dělané MOTIPEM v kartuši. Po uschnutí to vypadá jako světlý vosk, a jak píše Vazoun čištění je nekonečné, jinak spokojenost.
Jarda-Loštice
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Rado77 »

Ahaaaaa, takze ten vosk je svetly....ja mam totizto na MeganeII zospodu taku ciernu smolovinu, a teraz som nevedel ci je to standard z vyroby, alebo to nechal predosly majitel nastriekat....ale vyzera to teda ze je to tam od vyroby
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: dutiny, spodek

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) ještě trochu kolem ošetření dutin a spodku mého Matize SE/II. :o)

Ten " TLUMEX plast - plus " je údajně elastický antikorozní a antiabrazivní přípravek na bázi modifikovaných asfaltů určený k dlouhodobé ochraně spodních částí karoserie a podvozku.Díky své elasticidě a použitím nových,vysoce účinných inhibirátorů koroze,poskytuje vynikající ochranu ošetřeným dílcům proti vodě,chemickým účinkům posypových materiálů.
Přípravek je možno nanášet v silné vrstvě bez nebezpečí stékání ze svislých ploch.
Silný nátěrový film - tlumí hluk a snižuje vibrace. Pozor - TLUMEX PLAST PLUS - Nelze přetírat dalšími nátěrovými hmotami,
protože obsahuje složky,které jsou rozpustné v organických ředidlech.

Ten prostředek pro ochranu dutin HR STANDART - mají v sudech s čerpadlem a hadicí s pistolí s různými nástavci.
Jedná se o prostředek - pro ochranu proti korozi s malým obsahem ředidel a vysokým obsahem pevných látek,který lze dobře zpracovávat i při nízkých teplotách od 10°C.
Základem tohoto prostředku - jsou vosky s aditivy pro ochranu proti korozi v barvě hnědé .
Takže :o) si umíte představit to čištění a utírání než to vše řádně zaschlo. :o) Ale výsledek je opravdu perfektní -i -i zdravím všechny Ahoj " Vazoun " :lol:
Tlumex plast 3D 5.jpg
Tlumex plast 3D 5.jpg (15.55 KiB) Zobrazeno 7192 x
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“